AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Petrol: kısa zamanlı düzenleme. AMarkets analitik

10 Mart 2022

Petrol piyasası Perşembe günü ticaret seansının ardından uzun süre ilk defa yeşil bölgeye girdi. Brent tipi ham petrol %7 oranında toparlandı ve varil başına 28.04 $ ‘dan işlem gördü. Cuma günü tekliflerin pozitif bölgede kaldığını belirtmek gerekir.

Eve fiyat desteği, Wall Street Journal tarafından ABD’nin Suudi Arabistan üzerinde petrol üretimini enerji anlaşması sırasında yapıştığı seviyelere düşürmek için diplomatik baskı yapmayı düşündüğü düşünülmüş olabilir. Cumhurbaşkanı Trump’ın yönetimi de Rusya’ya karşı yeni yaptırımlar düşünüyor. Açıkçası, mevcut durum petrol üretim maliyeti varil başına 40 dolardan fazla olan Amerikan şeyl şirketlerine uymuyor. Bir gün önce Cumhuriyetçi Senatör Kevin Kramer, ABD Başkanı Donald Trump’ı OPEC ülkelerinden daha yüksek üretim ve düşük fiyatlara yanıt olarak “siyah altın” almayı durdurmaya çağırdı.

Yerel girişimin alıcılar tarafında olmasına rağmen, mevcut enerji geri kazanımı sadece geçicidir, çünkü petrol üzerindeki baskı, rekor bir fazlalık ile birlikte tüm enerji piyasasını tehdit eden arzdaki önemli bir artışla güçlendirilmiş, talepte benzeri görülmemiş bir düşüşle uygulanmaya devam edecektir. Durum, dünya ekonomisinin bir durgunluğa girme olasılığı ile daha da kötüleşiyor; bu ölçek, ancak İkinci Dünya Savaşı’nın sonuçlarıyla karşılaştırılabilir. Aynı zamanda, süresi koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasını kontrol altına almak için ne kadar zaman alacağına göre belirlenecektir. Uzmanlar, ABD GSYİH’sinin 2020’de %3,7 düşeceğini ve Euro bölgesinde durgunluk, finansal koşulların keskin bir şekilde sıkılaşmasına rağmen %4,0’ı aşabileceğini tahmin ediyor. Japonya’da GSYİH’nın %3 azalması bekleniyor. Küresel GSYİH’nın 2020’de% 1.9’dan %0.5’e düşmesi bekleniyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, daha kârlı satışlar için mevcut petrol geri kazanımını kullanmanızı öneririz. Brent tipi ham petrolün varil başına 20 dolarlık bölgeye gerileme potansiyelini koruduğunu hatırlayın.

Brent SellStop 28.60 TP 24.50 SL 29.20

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.