AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Petrol: satmaya devam ediyor. AMarkets teknik analitik

10 Mart 2022

Salı günü işlemde Brent tipi ham petrol 17 yılın en düşük seviyesinden toparlandı ve olumlu bir trend geliştirerek ticareti 27.64 $’dan tamamladı. Petrol endüstrisine olan ilginin Çarşamba günü devam ettiğini belirtmek gerekir. Saat 10: 00’a kadar bir varil petrol $ 30.38 veriyor. Teklifler, dünya merkez bankalarının büyük ölçekli teşvikleri ve her şeyden önce, haftanın başında hacim ve zaman açısından sınırsız bir niceliksel genişleme programı açıklayan FED tarafından desteklenmeye devam ediyor. Pazartesi günü, ABD düzenleyicisi finansal piyasaları desteklemek için sınırsız miktarda hazine bonosu ve ipoteğe dayalı menkul kıymet satın almaya hazır olduğunu açıkladı. Daha önce FED kilit faiz oranını sıfıra indirdi.

Piyasa duyarlılığı, Trump İdaresinin ekonomiyi desteklemek için bir yasa tasarısı üzerinde anlaşmaya varmasını da desteklemektedir. Özellikle ABD Başkanlık İdaresi Donald Trump ve Demokratik senatörler ABD ekonomisine ve vatandaşlarına toplam 2 trilyon dolarlık acil yardım tasarısı konusunda anlaşmaya vardılar. Bu tasarının Amerikalılara 1.200 dolarlık nakit ödemeleri, 367 milyar dolarlık bir küçük işletme destek programının oluşturulması ve ayrıca ekonominin, şehirlerin ve eyaletlerin çeşitli sektörlerini finanse etmek için 500 milyar dolarlık tahsisat sağladığını hatırlayın.

Olumlu dinamiklere rağmen, piyasa katılımcıları COVID-19 virüs salgınının neden olduğu talepte keskin bir düşüşün arka planı karşısında fiyat toparlanmasının sürdürülebilir olacağından emin değiller. Ayrıca, Suudi Arabistan ile Rusya arasındaki fiyat savaşı nedeniyle arz artışı sorunu ortadan kalkmadı. Ayrıca, ABD petrol rezervlerindeki değişikliklere ilişkin veriler bugün daha düşük petrol fiyatlarına yol açabilir. Enerji Bilgi İdaresi’nden bir rapor saat 17: 30’da yayınlanacaktır. Tahminlere göre, petrol rezervleri geçen hafta tekrar yükseldi. Beklentiler teyit edilirse, Brent teklifleri üzerindeki baskı artacaktır. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, petrolün kısa pozisyonları hala daha umut verici bir ticaret çözümüdür.

Brent SellStop 29.80 TP 25.10 SL 30.50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.