AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Petrol yine satışlar için uygun!

07 Şubat 2022

Petrol piyasası işlem seansını Perşembe günü kırmızı bölümde sonlandırdı. WTI ham petrol % 1,1 düşüşle günü varil başına 45.64 $’dan kapattı.

Daha önce, petrol üretimindeki düşüşün ve Laura Kasırgası nedeniyle enerji altyapısına zarar olması ile düşme çekinceleri yüzünden, petrol fiyatı Mart 2020’den bu yana zirvesini yeniledi. ABD Güvenlik ve Çevre Kontrol Bürosu’na (BSEE) göre, haftanın başında şirketler 310 açık deniz tesisini boşalttılar ve günde 1.56 milyon varil üretimini durdurdular ki bu, üretimin % 84.3’ü Meksika Körfezi sahanlığındadır. Karşılaştırıldığında, Katrina Kasırgası 15 yıl önce petrol üretiminin % 90’ını durdurdu.

Endişelere rağmen, Laura KasırgasıABD arıtma sektörünün merkezine ve Körfez Kıyısındaki ilgili altyapısına ulaşamadı. Kasırga Çarşamba günü güneybatı Louisiana’ya ulaştı. Ancak, içeriye doğru ilerledikçe fırtına zayıfladı. Bu nedenle, kasırgadan kaynaklanan hasar önceden beklenenden daha az önemliydi. Aynı zamanda, afetin şiddetlendiği bölgedeki rafineri temsilcileri, rafineriyi yeniden başlatma planlarını açıkladı ve petrol şirketleri, sözleşmeden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmesini sağlamak için açık deniz sahalarında üretimi artırma niyetlerini açıkladılar.

Meksika Körfezi’ndeki felaketin etkisiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde petrol üretiminde meydana gelebilecek olası aksamalar konusu arka planda kaybolurken, piyasa katılımcıları petrol fiyat hareketlerinin önceki temel faktörlerine odaklanmak zorunda kalacak. Her şeyden önce, dünya ekonomisinden hidrokarbonlara yönelik hala baskılanmış talebin yanı sıra OPEC + ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki petrol üretimindeki büyümeden bahsediyoruz. Bugün saat 20: 00’de, yatırımcılara ABD’deki aktif petrol platformları hakkında Baker Hughes’un bir raporu sunulacak. Bir sonraki yükseliş olursa, Amerikan petrol şirketlerinin arzında ek bir artış riski, başka bir satış dalgasına sebep olabilir.

WTI SellStop 42.80 TP 40.10 SL 43.50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz