AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Petrol yükselecek mi?

10 Mart 2022

Brent ham petrolü Pazartesi günkü piyasada 39,63 $ seviyesine tamamlayarak % 4,6 seviyesinden işlem görüyor. Fed’in ABD şirketleri için daha önce ilan edilen bir tahvil alım programının genişletildiğini duyurmasının ardından fiyatlara verilen destek piyasadaki duyarlılıkta genel bir iyileşme sağlandı. Fed, geniş çeşitlendirilmiş ABD kurumsal tahvil piyasası endeksine dayalı bir kurumsal tahvil portföyü oluşturmak için 750 milyar dolara kadar kurumsal tahvil alacağını söyledi. Endeks, ABD şirketleri tarafından çıkarılan ve minimum varlık derecelendirmesini, maksimum vadeyi ve diğer kriterleri karşılayan ikincil piyasadaki tüm tahvillerden oluşacaktır. ABD düzenleyicisinin, daha önce benzeri görülmemiş piyasa destek önlemlerinin ekonominin yakıt talebini geri kazanmasına ve teşvik etmesine yardımcı olacağı konusunda artan yatırımcı beklentilerini daha fazla teşvik etmeye istekli olduğunu belirtmek gerekir.
Hafta başında fiyatların olumlu dinamiklerine rağmen, koronavirüs enfeksiyonunun yeniden ortaya çıkmasıyla ilgili endişelerin devam etmesi ile tekliflerin büyümesi sınırlıdır. Çinli yetkililer geçtiğimiz günlerde rekor sayıda yeni Covid-19 vakasını onayladıktan sonra Pekin’in bazı bölgelerinde olağanüstü hal ilan etti. Bu durum Çin’in bu tür malların dünyanın en büyük tüketicisi olması nedeniyle emtialarda yeni bir geri dönüşe yol açtı. ABD’nin bazı bölgelerinde, yani Teksas ve Arizona’da, vaka sayısı da artmaya devam ediyor. Geçen hafta ABD’de teyit edilen dava sayısı 2 milyonu aştı. New York Valisi Andrew Cuomo Pazar günü, devletin koronavirüs önleme tedbirlerini sürdürmeyen veya önlemeyen bu alanlardaki kısıtlamaların kaldırılması tehdidinde bulundu.
Bununla birlikte, ikinci bir pandemi dalgasının olasılığı ve daha sonra karantina önlemlerinin geri dönüşü, tüm enerji sektörünün karşılaşabileceği ana riskler olmaya devam edecektir. Bu tehditler gerçek olduğu sürece, satıcıların pozisyonları daha güçlü olacaktır.

Brent SellStop 38.90 TP 35.10 SL 39.60

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz