AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Petrolun düşüşü Kanada dolarına kötü etkileyecek

10 Mart 2022

USDCAD çifti, bir önceki gün ulaşılan aylık minimum seviyeden toparlanarak Salı günü aktif olarak büyüyor. Salı günü saat 12: 00’de, Kanadalı rakibe karşı ABD para birimi 1.3907’de işlem görürken, daha da büyüme potansiyeli korunuyor.

Bugün Kanada doları üzerindeki baskı petrol fiyatlarında düşüşe neden oldu – Kanada’nın ana ihracat kaynağı. Piyasa katılımcıları, aşırı petrol sorununu çözmek için petrol üretiminde koordineli bir azalmanın yeterli olmayacağından endişe duyuyorlar. Anlaşmanın kendisinin çok geç yapıldığı ve artık ücretsiz depolama kapasitesinin tamamen tükenmesini önleyemeyeceği yönünde bir görüş de var. Fiyatların düşmesinde bir faktör, Suudi şirketi Saudi Arabian Oil Company’nin Asyalı tüketiciler için petrol için resmi satış fiyatlarını düşürme kararı da olabilir. Şirket, dünyadaki ham petrol arzında en büyük düşüşü sağlayan Riyad’ın imzaladığı anlaşmaya rağmen, üst üste ikinci ay için indirimli fiyatlarla Asya’ya ürün satacak.

Yarın, Kanada para birimi başka bir olay riski – Kanada Bankası toplantısı riski taşıyor. Kanada Bankası’nın Çarşamba günü para politikası konusundaki kararını açıklayacağını hatırlayın. Piyasa katılımcıları, Kanadalı düzenleyicinin kantitatif genişleme programının yanı sıra anahtar faiz oranını haftada sırasıyla % 0,25 ve 5 milyar CAD’da değiştirmeyeceğine inanıyor. Yatırımcılar güncellenmiş ekonomik tahminlere odaklanacaklar. Kanada ekonomisinin 30 yılın en kötü çeyreğinde hızlandığı göz önüne alındığında, ekonomik büyüme tahminleri aşağı yönlü revize edilecektir. Bu arka plana karşı, Kanada doları üzerindeki temel baskı artabilir.

USDCAD BuyStop 1.3920 TP 1.4250 SL 1.3850

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.