AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Powell ne söyleyecek ve bunun üzerinden nasıl para kazanılacak?

07 Şubat 2022

Perşembe günü Amerikan para endeksi (DXY) 93.00’dan işlem görüyor. Dolar için bugün çok önemli bir gündür. Piyasa katılımcıları, bu yıl sanal olarak gerçekleştirilecek Jackson Hole Sempozyumu’nu dört gözle bekliyorlar.
Toplantıda Fed Başkanı Jerome Powell’ın “Para Politikası Çerçevesi Gözden Geçirmesi” adlı bir konuşması yapılacak. Bu rapor, temelde 2019’un başlarında hem merkez bankası yetkilileri hem de halk arasında, gelecekte para politikasının nasıl olması gerektiğine dair bir dizi halka açık etkinlik sırasında başlayan bir anketi tamamlıyor. CNBC’ye göre önümüzdeki raporda Fed, 16 Eylül’deki FOMC toplantısında resmen kabul edilen yeni politikaya uygun olarak enflasyona yönelik tutumunu değiştirecek ve ortalama enflasyon hedeflemesini açıklayacak.

Enflasyon hedeflemesi, Fed’in mevcut % 2 hedefinin üzerindeki enflasyonla başa çıkmaya istekli olduğu anlamına gelir. ABD’de enflasyondaki artışın, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki benzeri görülmemiş miktarda parasal teşvik önlemleri nedeniyle para arzındaki son büyümenin arka planı karşısında pratikte kaçınılmaz olduğunu hatırlayalım. Buna ek olarak, enflasyon hedeflemesi, Fed’in faiz oranlarını uzun bir süre için tarihsel düşük seviyelerde tutma niyetine de işaret ediyor. Bu nedenle, Powell bugün ulusal para politikasında yaklaşan değişiklikler ve negatif faiz oranları ve getiri eğrisinin kontrolü gibi diğer seçeneklerin neden daha fazla değerlendirilmek üzere bırakılabileceğinden bahsedecek.

Powell’ın merakla beklenen konuşması, haftalık işsizlik iddiaları, Q2 GSYİH ve bekleyen ev satışları hakkındaki raporları gölgede bırakabilir. Aynı zamanda, istatistikler hayal kırıklığına uğratırsa, Fed başkanının yumuşak retoriği gözden kaçırmamak için bir nedeni daha olacaktır. Bu arka plan göz önüne alındığında, doların köklü bir zayıflamadan kaçınma şansı yok.

DXY SellLimit 93.10 TP 91.50 SL 93.60

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz