AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

SP500 büyüyor, bu garip. AMarkets analitik

10 Mart 2022

ABD borsa endeksleri yeni yüksek seviyeleri yeniden test etmeye devam ediyor.

Bugün piyasaya verilen destek, Amerika Birleşik Devletleri’nde karantina önlemlerinin daha erken hafifletilmesi olasılığı konusunda iyimser. ABD Başkanı Donald Trump, “planlanandan önce” ekonomik toparlanmaya ciddi şekilde güvendiğini söyledi. Bugün Trump, koronavirüsün ekonomik sonuçlarını analiz edecek ve karantinaya son vermek için seçenekler önerecek yeni bir çalışma önerisi sunacak. Daha önce, pandeminin yayılmasını içermeyi amaçlayan önlemler, birçok endüstrideki işletmelerin profesyonel faaliyetlerini tamamen durdurmasına yol açtı.

Amerikan başkanının iyimser tonuna rağmen, ABD’nin virüsün yayılmasının merkez üssü olmaya devam ettiğini unutmamanızı öneririz. Johns Hopkins Araştırma Merkezi’ne göre, eyaletlerdeki toplam enfekte sayısı 600 bin kişilik felakete yaklaştı. Ölüm sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Piyasa katılımcıları, krizin şirket sektörü üzerindeki etkisini değerlendirmeye yardımcı olacak bir sonraki çeyrekte kurumsal raporların başlamasını bekliyor. JPMorgan Chase & Co ve Wells Fargo bugün finansal sonuçlar bildiriyorlar ve Çarşamba günkü raporlar Bank of America ve Citigroup tarafından Goldman Sachs tarafından yayınlanacak. Raporların beklentisiyle piyasadaki şüpheciliğin, pandeminin dünya ekonomisini zaten krize sürüklemesinden kaynaklandığını hatırlayın, bu zarar Büyük Depresyonun sonuçlarını kolayca aşabilir.

SP500 endeksindeki artış, düşük petrol fiyatlarının da etkisiyle karşı karşıya. Paskalya Pazartesi gününden sonra, yatırımcılar üretimi 9,7 milyon varil azaltmak için nihai OPEC + anlaşmasını bir kez daha tekrarladılar ve görünüşe göre petrol piyasasında büyümek için hala hiçbir şey olmadığı sonucuna vardılar. Piyasa katılımcıları, petrol üretiminde koordineli bir azalmanın aşırı arz sorununu çözmek için yeterli olmayacağından endişe duyuyorlar. Anlaşmanın kendisinin çok geç yapıldığı ve artık depolama alanının tamamen tükenmesini önleyemeyeceğine inanılıyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, SP500 endeksinin büyümesi şüpheli zeminlerde gerçekleşir, bu nedenle durum her zaman değişebilir.

SP500 SellStop 2750 TP 2420 SL 2820

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.