AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCAD alış işlem için üç nedeni

10 Mart 2022

USDCAD çarşamba günü hızlı büyüme kaydetti ve % 1,6 oranında toparlanarak 1,4113’te işlem tamamladı. Sadece bir gün içinde parite, son günlerde biriken önemli bir aşırı alımlı “Kanadalı” yı açıkça gösteren yaklaşık 250 puan ekledi.

Kanada Merkez Bankası toplantısının açıklanmasının ardından Kanada doları üzerindeki baskı arttı. Kanadalı düzenleyici, faiz oranını önceki % 0.25 seviyesinde tuttu, ancak aynı zamanda kantitatif genişleme programını Kanada eyaletlerinin 50 milyar Kanada dolarına kadar olan tahvillerini de içerecek şekilde genişletti. Kanada Merkez Bankası’nın Mart ayının başından itibaren faiz oranlarını 150 baz puan düşürdüğünü ve aynı zamanda haftada 5 milyar CAD oranında devlet tahvili almaya başladığını hatırlayın.

USDCAD çifti, Kanada’nın ana ihracat kaynaklarından biri olan petrol fiyatlarındaki daralma ile daha da desteklendi. Petrol, hidrokarbon talebindeki düşüş ve son 12 hafta boyunca süren ABD petrol rezervlerindeki rekor büyüme için son derece kötümser bir tahminle geriledi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) arifesinde, koronavirüs pandemisi nedeniyle petrol talebinde rekor bir düşüş olduğu konusunda uyardı. IEA tahminlerine göre, Nisan ayında dünya ekonomisi 1995 yılından bu yana günde 29 milyon varil talebin en aza indirilmesini bekliyor. Yıl için tahmin de hayal kırıklığı yaratıyor. 2020 yılında, küresel petrol talebi 2019 yılına kıyasla günde 9,3 milyon varil azalarak 90,5 milyon varile düşecek. Öte yandan, ABD Enerji Bakanlığı Çarşamba günü Enerji Bilgi İdaresi (ÇED) 4-10 Nisan haftasında petrol rezervlerinde 19.2 milyon varil artış bildirdi. S&P Global Platts tarafından araştırılan analistler, stoklarda 10,1 milyon varil artış bekliyorlardı.

Kanada’ya karşı Amerikan dolarının güçlenmesi de ortaya çıktı. Koruyucu varlıklara olan talebin artmasının, tüm geniş pazar boyunca doların büyümesine yol açtığını belirtmek gerekir. Yayınlanan verilere göre, ABD perakende satışları Mart ayında % 9,7 düşerek 1992’den bu yana kaydedilen en önemli düşüş gördü.

USDCAD BuyStop 1.4130 TP 1.4350 SL 1.4080

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.