AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCAD büyüme potansiyelini koruyor

10 Mart 2022

USDCAD paritesi Perşembe günkü işlem seansına göre düştü ve yaklaşık% 0.3 kaybeterek günü 1.3971’de sona erdirdi. Düşüş Cuma günü devam ediyor.

Kanada para birimi, petrol piyasasındaki satışlara ve Kanada işgücü piyasasının durumuna ilişkin zayıf verilerin açıklanmasına rağmen dolar karşısında güçleniyor. Kanada Ulusal İstatistik Bürosu, Mart ayındaki iş sayısının mevsimsel dalgalanmalara göre düzeltilmiş 1.011 milyon seviyesinde geldi.Aynı ay Kanada’da işsizlik oranı, önceki aylardaki% 5.6’ya kıyasla% 7.8’e yükseldi. Kanada’da işsizlik oranının ard arda 18 ay boyunca% 6’nın altında kaldığını hatırlayın. Mart ayındaki iş sayısında düşüş, ekonominin 125 bin iş kaybettiği küresel durgunluğun zirvesinde, Ocak 2009’da kaydedilen aylık düşüş için önceki rekoru önemli ölçüde aştı. Böylece, sadece bir ay içinde işgücü piyasasındaki düşüş, birkaç yıldır gözlenen işlerin büyümesini tamamen dengeledi. Zayıf istihdam verileri, koronavirüs pandemisinin yol açtığı büyük zararın açık bir kanıtıdır.

Yatırımcılar sadece zayıf istatistikleri değil, aynı zamanda Kanada’nın ana ihracat kaynaklarından biri olan petrol fiyatlarındaki düşüşü de göz ardı etti. Özellikle Brent tipi ham petrol, işlem seansını Perşembe günü varil başına 31.73 $ ‘da bitirerek günde yaklaşık% 6 kaybetti. Bilindiği gibi OPEC + ülkeleri Mayıs ve Haziran aylarında üretimi günde 10 milyon varil azaltmayı kabul etti. Takip eden dönemde, Temmuz-Aralık döneminde, azalma günde 8 milyon varil, ardından Ocak 2021’den Nisan 2022’ye kadar günde 6 milyon varil olacak. Suudi Arabistan ve Rusya Federasyonu’nun üretimini günde 8.5 milyon varil ile sınırlayacağı biliniyor. Anlaşmanın arka planında, petrol kotalarının iyileşme dinamikleri geliştirebileceğini belirtmek gerekir, ancak piyasa katılımcıları, üretimde 10 milyon varil ortak bir düşüşün bile aşırı arz sorununu çözmek için yeterli olmayacağına dikkat çekti. Bununla birlikte, USDCAD çifti ters potansiyelini korumaktadır.

USDCAD BuyStop 1,3990 TP 1,4180 SL 1,3940

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.