AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCAD paritesinin büyümesinin iki nedeni.

10 Mart 2022

USDCAD çifti Perşembe günü aktif olarak büyüyor. Saat 10: 00’a kadar Kanadalı rakibe karşı Amerikan doları günün açılışından bu yana % 0.59 artışla 1.3490 seviyesine geriledi. Parite düşük petrol fiyatları ve doların yükselişi ile destekleniyor.

Çarşamba günü yapılan toplantı sonucunda, Federal Rezerv para politikasındaki değişiklikleri açıklamadı, kilit faiz oranını yaklaşık sıfır seviyesinde bıraktı. Hazine ve diğer tahvilleri almaya devam edeceğini açıkladı. Buna ek olarak, düzenleyici Mart ayında durdurduğu tahminlerinin yayınlamasına devam etti. Komite üyelerinin açık piyasa işlemleri üzerindeki tahminlerine göre, 2020’nin 4. çeyreğinde ABD’deki işsizlik oranı % 9.7 olacaktır. Bu veriler Mayıs ayı % 13.3’ü gösteren resmi verilerinden daha iyi ancak savaş sonrası dönemin en yüksek seviyelerinden daha yüksektir.

Fed Komitesinin 17 üyesi gelecek yıl oranlarının sıfıra yakın olmasını bekliyor ve 15 üyesi bu durumun 2022 yılı sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyor. Merkez bankası yöneticileri de mevcut hızda hazine ve ipotek tahvilleri almaya devam edeceklerini söylediler. Bu, artık alımlarda haftalık olarak kademeli bir düşüş olmayacağı anlamına geliyor. Fed her ay 80 milyar dolarlık hazine bonosu ve 40 milyar dolarlık ipotek bonosu alacak. Amerikan regülatörünün ulusal ekonomik büyümeyi sürdürmek için ekonomiyi daha fazla teşvik etmeye hazır olduğunu doğrulamasına rağmen, tam olarak detayları açıklamadı. Piyasa katılımcıları, bu konuda daha önceki teşviklerin ekonomi üzerindeki etkisini değerlendirmek için beklemedeler ve gör konumunun daha olası bir şekilde korunmasının bir işaretini gördüler.

Petrolün düşüşünün nedenleri, ABD’de hisse senetlerindeki değişikliklerin yanı sıra OECD’nin kötümser ekonomik tahminine ilişkin verilerdi ki trader’ların bir koronavirüs pandemisinden sonra dünya ekonomisinin hızla toparlanma yeteneğinden şüphe duymasına neden oldu. Siyah altın piyasasında aşağı yönlü bir eğilimin yüksek olması nedeniyle, USDCAD çifti 1,36’nın üzerine çıkmayı hedefleyebilir.

USDCAD BuyLimit 1.3450 TP 1.3610 SL 1.34

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz