AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCAD satış işleminde veya petrol piyasasının düşüşünde nasıl para kazanabilir?

10 Mart 2022

USDCAD Salı günü ciddi bir temel baskı altında kaldı. Gün boyunca, Amerikan rakibine karşı Kanada doları %0.5 oranına 1.4207’ye düştü. Yatırımcılar petrolun düşüşü ülkedeki ekonomik krizi, bir pandemik koronavirüs enfeksiyonu ile kışkırttığı korkusuyla aktif olarak “Kanadalı” satmaya başladı. Dinamikleri, bölgenin ana ihracat kaynağı olan emtia hammaddelerinin dinamikleri ile güçlü bir şekilde ilişkili olan tüm emtia para birimleri için benzer endişelerin bulunduğunu belirtmek gerekir.

Son günlerde petrol piyasası mutlak rekorları kırdı. Sadece dün Brent ham petrolü %25 düşerek varil başına 20$’ın altına düştü. Teklifler üzerindeki baskı, talepteki düşüş ve arzdaki artışla birlikte uygulanmaya devam ediyor ve bu da birlikte mevcut ücretsiz depolama tesislerinin tamamen fazla stoklanmasına yol açtı. Petrolün gidecek hiçbir yeri olmadığı ve talep edilmemiş hacminin günde 15 milyon varili aştığı bir durum zaten ortaya çıktı. Salı günü deney yapan WTI petrolünün Mayıs vadeli işlemleri, varil başına 10.01 $ ‘dan kapandı ve 47.64 $’ dan toplandı. Sona ermeden bir gün önce, tarihte ilk kez fiyatlar %306 düştü ve negatif bölgede ticareti varil başına -37,63 $ tamamladı. Bugün saat 17:30’da ABD’de petrol rezervlerindeki değişim hakkında bir rapor yayınlanacak. Tahminlere göre, Enerji Bilgi İdaresi 19 milyon varilin üzerinde rekor rezerv artışı rapor edebilir. Beklentiler teyit edilirse, Kanada doları üzerinde ek baskı yaratacak olan petrol düşüşü devam edecek.

Buna ek olarak, bugün saat 15:30’da, Kanada’da enflasyon verileri sunulacak. Kanada Merkez Bankası’nın Mart ayından bu yana faiz oranını 150 baz puan düşürdüğünü ve Kanada devlet tahvili almaya başladığını hatırlayın. Geçen hafta, ekonomik koşullar kötüleşmeye devam ederse, varlık geri alım programını il tahvillerini içerecek şekilde genişletebileceğini söyledi. Dolayısıyla, bugün tüketici fiyat endeksi bir düşüş gösterirse, Kanadalı düzenleyicinin para politikasının daha da rahatlaması için bir nedeni daha olacaktır.

USDCAD BuyLimit 1.4120 TP 1.4280 SL 1.4070

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.