AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCAD’i satın almak için iki neden!

09 Mart 2022

USDCAD çifti Çarşamba günü gerilemeye devam ediyor. Saat 11: 00’e kadar ABD para birimi Kanada Doları karşısında 1,36’dan işlem görüyor.

ABD yetkilileri, Kanada ekonomisi üzerinde ek baskı yaratabilecek ABD ve Kanada arasındaki hareket üzerindeki kısıtlamaları korumaya karar verdiler. Medya, Kanada ve ABD’nin, koronavirüsün yayılmasını sınırlamak için getirilen seyahat yasağını uzatacağını bildirdi. Yasağın malların hareketini kısıtlamadığını, ancak turizmi ve diğer alanları etkilediğini hatırlayın.

Bugün, trader’ların odak noktası Kanada Merkez Bankası’nın saat 17: 00’de yapılacak toplantısı. Daha önce, Kanada Hükümeti ekonomiye doğrudan destek önlemleri konusunda 212 milyar Kanada doları karar verdi ve Kanada Merkez Bankası Mart ayından bu yana faiz oranlarını% 0.25’lik rekor bir seviyeye düşürdü. Kanada Merkez Bankası’nın bugün faiz oranlarını değiştirmemesi bekleniyor. Yatırımcıların, bankanın ekonomik beklentileri ve ek parasal teşvik için potansiyel planları değerlendirmesine odaklanması muhtemeldir. Piyasa katılımcıları, Kanadalı düzenleyicinin, koronavirüs ile kötüleşen bir durumun zeminine karşı, negatif oranların yanı sıra kantitatif gevşetme programında bir artış sağlama isteğinde bulunabileceğini kabul ediyor. Bu senaryoda, USDCAD çifti kurtarabilir.

Kanada doları döviz kurundaki düşüşün nedeni, petrol piyasasında da bir düzeltme olabilir. Bugün OPEC + toplantısı olacak. Daha önceki bilgilere göre, Rusya ve Suudi Arabistan Ağustos ayından itibaren petrol üretimini artırmayı planlıyor. Özellikle Suudi Arabistan, Ağustos ayında üretimi günde 9.7 milyon varil değil, 7.7 milyon azaltarak OPEC + katılımcılarına enerji paktının koşullarını yumuşatmasını önerebilir.

Enerji ittifakının petrol üretimini 2 milyon varil artırma kararının, fazla arzın yeniden oluşması riski taşıdığı için tüm hidrokarbon pazarı için bir “düşüş” sinyali olarak kabul edilebileceğini belirtmek gerekir.

USDCAD BuyLimit 1.3560 TP 1.37 SL 1.3510

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz