AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDCHF Fed Protokollerini bekliyor!

07 Şubat 2022

USDCHF çifti Çarşamba günü aktif olarak düşüyor. Dolar, sadece bu hafta frangı karşısında % 0.6 değer kaybetti ve beş yılın en düşük seviyesi olan 0.90’ı test etti. Yatırımcıların dolardan devam eden uçuşu göz önüne alındığında, piyasa katılımcıları USDCHF’nin agresif satışlarının devam edebileceğini iddia ediyor.

Bugün 21:00’de yayınlanacak olan FOMC toplantısı tutanakları öncesinde düşen Hazine getirileri ve gerginliğin ortasında Amerikan para birimi baskı altında kalıyor.
Dolar üzerindeki baskı ve Kongre’de yeni bir mali teşvik paketi için yeni bir tasarının geleceğine ilişkin belirsizlik. Görünüşe göre, müzakereler nihayet bir çıkmaza girdi. Deutsche Bank analistlerinin belirttiği gibi, Senato Lideri Mitch McConnell, devam eden müzakerelerin mutlaka anlaşmalarla sona ermeyeceğini söyledi. Ayrıca Cumhuriyetçi Senatorlerin teşvikte daha fazla kesinti yapmayı düşündüklerine dair haberler bulunur.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kasım ayında yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri piyasaya oynaklık katıyor. Bazı analistler, Kongre ve Beyaz Saray’daki iktidarın Demokrat Parti’nin eline geçebileceği ana riskinden bahsediyorlar. Demokratlar, kurumsal kazanç büyümesini olumsuz etkileyecek olan 2017 vergi indirimini tersine çevirebilir.
Yatırımcıların bugün odaklandığı konu, ABD Merkez Bankası Komitesi’nin açık piyasadaki toplantı tutanaklarının yayınlanmasıdır. Protokollerin, düzenleyicinin söyleminde herhangi bir değişikliği yansıtmaması muhtemeldir, ancak, temsilcilerin yorumları ve oyların dağılımı da uzmanların yakın gelecekteki dinamikleri tahmin etmesine yardımcı olabilir. Fed’in yüksek enflasyon oranlarını tolere etme isteğini gösterme olasılığı yüksek. Bu şartlarda dolar üzerindeki baskı artabilir. İsviçre istatistiklerine gelince, veriler ancak yarın, 2020’nin 2. çeyreğin endüstriyel üretim dinamiklerine ilişkin verilerin yayınlanacağı zaman ortaya çıkacak.

USDCHF SellLimit 0.9060 TP 0.89 SL 0.9110

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz