AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDJPY, 105.00’ın altına düşme riski taşıyor!

07 Şubat 2022

Bu hafta USDJPY çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Cuma günü, ABD para birimi yen karşısında keskin bir düşüş yaşadı ve Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin kötüleşen sağlık nedeniyle istifa etme kararına tepki gösterdi. Analistlerin, keskin bir şekilde artan siyasi belirsizlik nedeniyle sermayenin ülkesine geri gönderilme olasılığının başladığını öne sürmesiyle, Japon para birimine olan talep önemli ölçüde arttı.

USDJPY çifti, Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması ve ABD’deki ek mali teşvik önlemlerinde ilerleme olmaması nedeniyle doların düşüşünden etkilenmeye devam edecek. Powell, geçtiğimiz Perşembe günü Jackson Hole konferansında yaptığı konuşmada, düzenleyicinin yumuşak bir para politikasını devam edeceğini belirtti. Özellikle Merkez Bankası, daha önce enflasyonu düşürmek için kullanılan faiz oranlarındaki önleyici artıştan vazgeçti. Bu, Hazine getirilerindeki ve dolayısıyla doların büyümesini durdurmaya devam edecek uzun bir ultra düşük faiz oranları dönemi anlamına gelecektir.

Amerikan para biriminin satışları da Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kötüleşen epidemiyolojik durumu ile destekleniyor. Arka arkaya ikinci gün yeni koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısı 40 bini aşıyor. Yatırımcılar, Laura Kasırgasının virüsün yayılmasını kontrol altına almakta zorluklarla karşılaşan bazı eyaletler üzerindeki etkisini de değerlendirmeye çalışıyor. Dolar satışının devam edebileceği göz önüne alındığında, USDJPY hala 105.00 desteğini yeniden test etme potansiyelini koruyor.

USDJPY SellLimit 106.20 TP 105.00 SL 106.60

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz