AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDJPY, doların kaybettiği tek çift

10 Mart 2022

USDJPY çifti Çarşamba günü işlem seansı sırasında düşüyor. Saat 11: 00’e gelindiğinde, ABD para birimi Yen karşısında 106.30’da işlem görerek açılıştan % 0.2 değer kaybetti. Piyasa katılımcıları, Yen’in güçlendirilmesini Almanya Federal Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla ilişkilendirdi ve Avrupa Merkez Bankası’nın düzenleyici tarafından uygulanan büyük ölçekli tahvil alım programı için ekonomik bir gerekçe sunmasını istedi. Alman mahkemesinin ifadesi, euro satışını tetikleyen birçok analistin beklediğinden daha zor olduğu ortaya çıktı.

Riskli varlıkların satışına ek olarak, Yen ABD ve Çin arasındaki artan gerilimlerle desteklendi. Daha önce ABD Başkanı Donald Trump, Wuhan’daki laboratuvarın bir koronavirüs kaynağı olduğunu ileri sürdü. Dahası, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Pazar günü yaptığı açıklamada, Çin’in pandeminin patlak vermesine katıldığını “çok fazla kanıt” gördüğünü söyledi. ABD istihbarat teşkilatları hala bu hastalığın kökenini araştırıyor, ancak insan tarafından yaratıldığını dışlamıyorlar. Piyasa katılımcıları, dünyanın önde gelen ekonomileri arasında artan gerilimlerin, ek ekonomik vergilerin karşılıklı olarak ortaya çıkmasına ve bu da küresel ekonomik toparlanma beklentilerini daha da bulanıklaştıracağından korkuyor.

Bugün, USDJPY çiftinin dinamikleri Amerika Birleşik Devletleri’nden istatistiklerle belirlenecek. Saat 15:15’te, ADP’den ABD işgücü piyasasının durumu hakkında bir rapor yayınlanacak. Tahminlere göre, geçen ay ABD’de 20 milyondan fazla insan işsiz kaldı. Bu beklentiler, diğer şeylerin yanı sıra, işsizlik ödeneği için haftalık başvuru sayısındaki artışa ilişkin raporlara dayandığından, istihdam durumunda bu kadar önemli bir bozulmanın olduğuna şüphe yoktur. ABD’den gelen bir başka zayıf tahliye, savunma varlıklarına olan talebi iyi bir şekilde destekleyebilir ve USDJPY ikilisinde daha çekici görünen yen. Benzer bir tepki Cuma günü, traderlara işgücü piyasasının durumu ile ilgili resmi veriler sunulacak – çiftlik dışı bordrolar beklenebilir. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, USDJPY paritesindeki düşüş 105.00’da hedefle devam etme riski taşıyor.

USDJPY SellLimit 106,60 TP 105,10 SL 107,00

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize