AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDJPY üzerinden 160 pip nasıl kazanılır?

07 Şubat 2022

USDJPY Salı günü yükseliyor. Günün açılışından bu yana Amerikan para birimi Yen karşısında % 0.27 artarak 106.20’ye ulaştı. Üst üste üçüncü gün çiftin pozitif dinamikleri gözlemlendi. Daha önce, Amerikan işgücü piyasasının durumu hakkında Cuma günkü istatistikler doların büyümesi için bir katalizör oldu. ABD Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD ekonomisi Temmuz ayında 1.763 milyon yeni iş yarattı ve işsizlik oranı % 10.2’ye düştü. The Wall Street Journal’ın araştırdığı ekonomistler, istihdamın 1.5 milyon artmasını ve işsizlik oranının Haziran ayındaki % 11,1’den % 10,6’ya düşmesini bekliyor.

ABD para birimi, ABD Kongresi’ndeki tüm tartışmalı konuların çözümünü beklemeden ekonomiyi canlandırmaya yönelik çeşitli kararnameler imzalayan Donald Trump’ın girişimleriyle de destekleniyor. İmzalanan emre göre, hükümet, kısmen belirli eyaletlerin bütçesinden finanse edilecek olan 400 $ tutarında artan işsizlik yardımlarının ödenmesine devam edecek. Analistlere göre bu hareket, yalnızca Amerikan vatandaşlarının borç yükünü hafifletmekle kalmayacak, aynı zamanda Trump’ın bu sonbaharda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde seçmenler arasındaki popülaritesinin artırmasına da sebep olacak.

Dolar alımları da ABD ile Çin arasındaki ilişkilerin şiddetlenmesi ile destekleniyor. ABD Hazine Bakanı Stephen Mnuchin, ABD’li düzenleyicilere muhasebe raporları sağlamayan tüm Çinli şirketlerin ABD borsalarındaki katılımcılar listesinden çıkarılacağını söyledi. Yeni finansal raporlama kuralları 2021’in sonunda kabul edilecek. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, USDJPY çiftinin büyümesi 107.50’deki en yakın hedefle devam edebilir.

USDJPY BuyLimit 105.90 TP 107.50 SL 105.50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz