AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

USDJPY’de Yükseliş Hacmi Artabilir

10 Mart 2022

Perşembe günü işlem seansı sırasında USDJPY paritesi,bir önceki gün 108.49 haftanın en düşük seviyesinden toparlanmaya devam ediyor.Japon yeni ABD para birimi karşısında 108.90’da işlem görürken, daha da büyüme potansiyeli korunuyor.

Bugün, doların konumunu güçlendirmek için çok iyi şansı olduğunu belirtmek gerekir. Bu fırsat, Amerika Birleşik Devletleri’nde işsizlik yardımı başvuruları hakkında rapor sunulacak ve bu rapor 15: 30’da yayınlanacaktır. Tahminlere göre, Amerikan işgücü piyasası,2 milyon kişi tarafından işsizlikte ek bir artış şeklinde başka bir şokla karşı karşıya kalacak. Uzmanların tahmini doğrulanırsa, son üç hafta boyunca ABD’de 15 milyondan fazla insanın işsiz kaldığı anlamına gelecektir. Bu senaryoda, işsizlik riski çift haneli seviyeye ulaşmakta ve% 10’u aşmaktadır. Hatırlayın, eski Fed başkanı Janet Yellen’e göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde ABD işsizlik oranı% 15’i bile aşacak. Bununla birlikte, ABD ekonomisi koronavirüs pandemisinin yayılmasından en çok etkilenen bölgelerden birinin yükünü taşımaya devam ediyor. Bu gibi durumlarda doların koruyucu bir varlık olarak güçlendirilme şansının oldukça yüksek olduğuna inanıyoruz.

Japonya’daki epidemiyolojik durumun önemli ölçüde kötüleşmesi, USDJPY paritesi büyümesi lehine de konuşuyor. Daha önce Başbakan Shinzo Abe, Tokyo, Osaka ve ülkenin bazı bölgelerinde olağanüstü hal ilan etti. Japonya’daki karantina önlemlerinin, çoğu yasal gücü olmadığı ve toplu taşıma, finansal hizmetler ve marketlerin çalışmaya devam ettiği için Avrupa ve ABD’de sunulanlardan farklı olduğunu belirtmek gerekir. Japon yetkililer ayrıca, 900 milyar doları aşan ekonomi için rekor bir uyaran paketi açıkladılar.Japonya ekonomisinin vaka sayısındaki büyümede henüz bir zirveyi geçmediği göz önüne alındığında, ek ekonomik teşvik önlemleri gerektirecek olan ekonomik gerileme yoğunlaşabilir. Bu arka plana karşı, USDJPY döviz çiftinde “uzun” pozisyonlar tutmanızı öneririz.

USDJPY BuyStop 109.10 TP 111.50 SL 108.40

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.