AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Vakıf tamamen petrol satıcıları tarafında

09 Mart 2022

WTI ham petrolü Çarşamba günü % 5 düştükten sonra Perşembe günü işlem seansı sırasında toparlandı ve varili 39.01 $ ‘dan tamamladı. Piyasa geçmişini olumsuz yönde etkileyen haber arka planındaki bozulmaya rağmen teklifler düşüşten büyümeye geçti.

Yeni koronavirüs vakalarının büyüme hızını hızlandırmaya ilişkin endişeler, petrol talebinin sürdürülebilirliği konusundaki şüpheleri desteklemeye devam etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü daha önce ABD, Çin ve Latin Amerika’daki koronavirüs vakalarında önemli bir artış bildirmişti. NBC News’e göre, Çarşamba günü eyaletlerde 26 Nisan’da ilk koronavirüs dalgası sırasında gözlenen zirveyi aşan 45.577 enfeksiyon kaydedildi. Bu eğilim göz önüne alındığında, trader’lar karantina kısıtlamalarını yeniden başlatma olasılığı konusunda endişelenmeye başlıyor, ancak Trump yönetimi başka bir kapatma kararı verdi. New York, New Jersey ve Connecticut valileri, koronavirüs enfeksiyon oranlarının yüksek olduğu eyaletlerden gelen ziyaretçilerin 14 gün boyunca bağımsız olarak karantinaya alınması gerektiğini duyurdular.

Oldukça durgunluk, traderlar’ın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki petrol rezervlerindeki değişiklikler hakkındaki verilere tepkisidir. ABD Enerji Bilgi İdaresi (ÇED) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD petrol stoklarının 19 Haziran ile biten haftada 1,4 milyon varil arttığını söyledi. S&P Global Platts’taki analistler 100 bin varil stoklarında bir düşüş öngörüyorlardı. Hisse senedi büyümesi üst üste üçüncü hafta devam ediyor. Rapor ayrıca ABD petrol üretiminin günde 500 bin varilden 11 milyon varile büyüdüğünü gösterdi. Devletlerde petrol üretiminin büyümesi, yatırımcıların petrol fiyatlarındaki artışın Amerikan petrol üreticilerinin dünya pazarına geri dönüşünü teşvik edeceği yönündeki varsayımlarını teyit ediyor ve bu da OPEC + üretimini azaltmak için alınan önlemlerin etkinliğini azaltacak. ABD’deki rekor petrol rezervleri, Amerikan şeyl işinden petrol arzındaki artışla birleştiğinde, tüm kara altın piyasasını dengelemenin önünde büyük engeller olabilir. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, petrol fiyatları hala yeniden başlatılması her zaman mümkün olan önemli düzeltme potansiyeline sahiptir.

WTI SellLimit 39,00 TP 36,90 SL 39,70

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz