AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

WTI baskı altında. AMarkets teknik analitik 27.03

10 Mart 2022

Petrol piyasası gerilemeye devam ediyor. Perşembe günü seansında, WTI ham petrol % 4.4 düştü ve günü varil başına 23.17 $’dan kapattı. “Petrol endüstrisi” üzerindeki baskı Cuma günü devam ediyor.

Beklendiği gibi, küresel merkez bankalarının büyük ölçekli uyaranların olumlu etkileri uzun sürmedi. Piyasa katılımcıları, emtia varlıklarının değerinde önemli bir düşüş sorununun küresel finansal sisteme cömert bir likidite enjeksiyonu ile çözülemeyeceğini hemen anladılar. Her şeyden önce, petrolün azalması, koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasının neden olduğu küresel ekonomik gerilemenin zemininde gözlenen hidrokarbonlara olan talepteki felaketten kaynaklanıyor. Petrol üzerindeki baskı, Suudi Arabistan ve Rusya arasındaki bir fiyat savaşı tarafından da uygulanmaktadır. Rusya’nın petrol üretim hacmini daha da azaltmayı reddetmesinden sonra başlayan önde gelen petrol üreticisi ülkeler arasındaki çatışma, arz büyümesi beklentilerini pekiştirdi.

Bu haftanın başlarında, WTI alıntıları, ABD’li milletvekillerinin 2 trilyon dolarlık ekonomik teşvik paketi üzerinde anlaşacağı beklentisiyle diğer riskli varlıklarla birlikte toparlanmaya çalıştı. İlgili yasa tasarısı Senato onayı aldı ve bugün yatırımcılar Temsilciler Meclisi’nde oy bekliyorlar. Bununla birlikte, önlemler paketi tüm yetkililer tarafından kabul edilmiş olsa bile, bunun ABD ekonomisinin Büyük Buhran’dan daha kötü bir resesyona girmesini önlemek için yeterli olmayacağı muhtemeldir. Bir pandeminin yıkıcı etkilerinin ilk belirtileri şimdiden gösterilmeye başlandı. Perşembe günü yayınlanan Amerikan işgücü piyasasına ilişkin bir rapora göre, geçen hafta işsizlik maaşı için yapılan ilk başvuru sayısı 3.28 milyonluk rekor oldu ve bu da dünya genelindeki işletmelerin karşılaştığı ekonomik zararın büyüklüğünü gösteriyor. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, hidrokarbon talebindeki düşüş eğilimi devam edecektir. Bu nedenle, alıcıların girişimi satıcılardan alma şansı hala düşüktür.

WTI SellStop 22,50 TP 20,10 SL 23,10

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.