AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

WTI: bir düzeltme olacak mı?

09 Mart 2022

WTI ham petrol, işlem seansını varil başına 40,26 dolara kadar büyüdü. Fiyatlara verilen destek, ABD işgücü piyasasının durumu hakkında bir rapora sahipti. Dolayısıyla, yayınlanan verilere göre, Haziran ayında ABD’de tarım dışı çalışanların sayısındaki artış 4,8 milyona ulaştı.

Çarşamba günü, alıcılar tarafında ABD petrol rezervleri ile ilgili bir rapor da 7,2 milyon varil düşüş bildirildi. WSJ yatırımcıları ve analistleri ile görüşülen 100 bin varilin azalması bekleniyor. Bununla birlikte, stoklar tarihi yüksek seviyelerde kalıyor ve çoğu uzman, talebin pandemiden önce görülen seviyelere gelebileceğinden şüphe ediyor. Her şeyden önce, bu endişeler, günlük koronavirüs enfeksiyonlarının sayısı için rekor sayıların hala kaydedildiği Texas, Florida ve California gibi ülkelerle ilgilidir. Goldman Sachs analistlerine göre, petrol talebi 2022 yılına kadar önceki seviyelere dönmeyecek.

Yerel bir toparlanmaya rağmen, petrol fiyatları, küresel hidrokarbon tüketimini tehdit eden dünyadaki epidemiyolojik durumun kötüleşmesi nedeniyle piyasa duyarlılığındaki genel bozulma nedeniyle her zaman aşağı doğru gidebilir. Buna ek olarak, piyasa katılımcıları, dünya petrol piyasasının Temmuz ayında bir dengeye veya açığa ulaşacağını umduğunu açıklayan Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak tarafından yapılan son yorumları sindirmeye devam ediyor. Yatırımcılar, Rusya’nın Temmuz ayından sonra üretimi azaltma anlaşmasına katılımını genişletmek istemediğine dair bir ipucu aradı. Yatırımcılar ayrıca ABD-Çin ilişkilerine de odaklandılar. ABD Senatosu, Hong Kong’un yeni ulusal güvenlik yasasını destekleyen Çinli yetkililerle işlem yapmaktan dolayı bankaları cezalandırmak için bir tasarıyı oybirliğiyle onayladı. Böyle bir karar, dünyanın en büyük ekonomileri olan Washington ve Pekin arasında daha fazla sürtünme olasılığını artırır. Yukarıdakiler göz önüne alındığında, temel altyapı hidrokarbon piyasasında düzeltmenin geliştirilmesine açıkça yardımcı olmaktadır.

WTI SellStop 39,70 TP 37,10 SL 40,50

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz