AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

WTI petrol: Yön aşağı olabilir!

07 Şubat 2022

WTI ham petrol, hafta boyunca varil başına 43 $ ‘ın biraz altında konsolide oldu. Özellikle Çarşamba günü önemli aşağı yönlü risklerin sürdüğüne dikkat çeken Amerikan düzenleyicisinin kasvetli söylemi ışığında, fiyatlardaki artış, küresel ekonomik büyüme beklentileriyle ilgili korkularla sınırlandırılmaya devam ediyor.

Yayınlanan Fed tutanaklarının, Amerikan Merkez Bankasının koronavirüs salgınının sonuçları ve bunların ülke ekonomisi üzerindeki olumsuz etkileri konusundaki endişelerini gösterdiğini hatırlayın. Fed’e göre, son raporlarla da teyit edilen, ABD’nin ekonomik toparlanmasının hızı geçen ay yavaşladı. ABD Çalışma Bakanlığın açıklamalarına göre, 9-15 Ağustos haftasında işsizlik yardımı için ilk başvuruların sayısında 135 bin ila 1,1 milyon artış (mevsimsel faktörlere göre ayarlanmış) . Ekonomistler ilk başvuru sayısının düşmesini bekliyorlardı.

Başvuru sayısının 2008 mali krizinden sonra veya ilgili verilerin kayıt tarihinin tamamında başka herhangi bir zamanda olduğundan çok daha fazla olduğu unutulmamalıdır. Son aylarda istihdamdaki artışla bile, milyonlarca Amerikalı işsiz kalıyor ve ilk başvurulara göre işletmeler işten çıkarmaya devam ediyor. Kongre ve Beyaz Saray, birçok ekonomistin şimdiye kadar geçirilmesi gerektiğine inandığı yeni bir mali teşvik paketini başarısızlıkla müzakere ederken, ekonomik toparlanmanın yeniden yavaşlayacağına dair büyüyen bir tehdit var.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kötüleşen ekonomik ortam, Amerikan ekonomisinin kırılganlığını açıkça gösteriyor ve hidrokarbon talebini bastırmaya devam ediyor. Yatırımcılar, OPEC ve Rusya’nın, talepte bir toparlanma belirtileri olduğunda üretimi artıracağından ve arzda ek artışa yol açarak fiyatların varil başına 45 doların üzerine çıkmasını engelleyeceğinden ve Temmuz başından bu yana kaldığından endişe duyuyorlar. Önümüzdeki hafta sonu, yatırımcılar haftaya Meksika Körfezi’ne gidecekleri için tropikal fırtınalar arayışında olacaklar. Tedarik kesintilerinden kaçınılabilirse, petrol piyasasındaki girişim satıcılara gidebilir.

WTI SellLimit 43.10 TP 40.10SL 43.70

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz