AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

WTI satılmalı mı?

07 Mart 2022

Petrol Perşembe günü kırmızı bölgesinde kapandı. Günün sonunda, WTI ham petrol % 2 düştü ve varil başına 41$ ile kapandı.

Piyasa katılımcıları ABD’deki petrol rezervlerinin büyümesine hafif bir tepki gösterdi. Enerji Bilgi İdaresi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, ABD petrol stoklarının 17 Temmuz’da sona eren haftada 4.9 milyon varil arttığını söyledi. S&P Global Platts tarafından incelenen analistler, 1.9 milyon varil stoklarında ortalama bir düşüş bekliyorlardı. Bir gün önce, Amerikan Petrol Enstitüsü (API) rezervlerde 7.5 milyon varil artış olduğunu bildirdi.

ÇED verileri ayrıca Cushing’in stoklarının 1.4 milyon varil artarken, ABD üretimi geçen hafta 100 bin varilden 11.1 milyon varile yükseldi İki aydan fazla bir süre boyunca bu rakamın günde 10,5 milyon varilin altında kaldığına dikkat etmek gerekir. Bundan dolayı 0.6 milyonluk artışı Amerika Birleşik Devletleri’nde askıya alınan kapasitelerin yeniden başlatılmasını gösteren ilk işaretidir. Başka bir deyişle, ABD şeyl yağı üretimi daha kârlı hale gelmektedir. Bu da ABD petrol üreticilerinin artan arzının fiyatlarının toparlanma potansiyelini sınırlayacak olan riski taşıdığı anlamına gelmektedir.
Petrol, küresel ekonomik toparlanmaya başka bir tehdit oluşturan ABD ve Çin arasındaki artan gerilimlerden dolayı baskı altında. Çinli yetkililer, Washington’un Houston’daki Çin konsolosluğunu kapatma kararına yanıt olarak, ülkenin güneybatısındaki Chengdu’da olan ABD konsolosluğunun kapatılmasını emretti. Çin Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Cuma sabahı Pekin’deki ABD Büyükelçiliği’nin Chengdu’daki konsolosluğun tüm iş ve faaliyetlerini durdurma talebi hakkında bilgilendirildiğini söyledi.

Buna ek olarak, petrol talebi, bazı ABD eyaletlerinde COVID-19 enfeksiyonlarındaki artışı durdurmaya devam edecek ki yetkililerin ticari faaliyet üzerindeki kısıtlamaların kaldırdığını askıya almasına ya da tamamen bu planlardan vazgeçmeye neden oldu. Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre, ABD’de teyit edilen koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısı 3.9 milyonu aştı. Mevcut haberler göz önüne alındığında, petrol baskı altında kalıyor.

WTI SellStop 40.85 TP 38.90 SL 41.30

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz