AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Yatırımcılar dolar çöküşüne hazırlanıyor!

03 Şubat 2022

Bu hafta USDJPY çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü ABD doları Japon Yenine karşı düşüyor. Yatırımcılar, piyasalarda artan oynaklığın yanı sıra Amerikan ekonomisi için yeni uyaranların ortaya çıkmasından korkarak uzun pozisyonların bir kısmını kapatıyorlar. Piyasa katılımcıları, koronavirüs vakalarının sayısındaki yenilenen büyüme şartlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomik görünümde yaşanan önemli bir bozulmanın, yeni bir mali destek paketinin kabulünü sadece an meselesi olduğuna emindir.
Geçen haftaki zayıf ABD makroekonomik istatistikleri, ABD ekonomik toparlanmasının yavaşladığını gösterdiğini hatırlatmak gerekir. Böylelikle, dayanıklı tüketim malları için Ağustos ayı sipariş hacmi % 1.5 m / m beklenen büyüme ile % + 11.7’den % + 0.4 m / m’ye geriledi. İşsizlik yardımları için ilk başvuruların büyüme dinamikleri de endişelere yol açmaktadır. Ayrıca, Kasım ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimi yapılacak. Bu nedenle ekonomiye ek destek, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhuriyetçi Partisi için uygun bir adım olabilir.
Haftanın başında yatırımcılar, enstrümanın dinamiklerini önemli ölçüde etkileyebilecek ilginç makroekonomik istatistiklerin yayınlanmasını beklemiyorlar. Ancak Salı günü, trader’lara ABD’deki tüketici güvenine ilişkin güncellenmiş veriler sunulacak ve Cuma günü Amerikan işgücü piyasasının durumu tarım dışı maaş bordroları ile ilgili resmi rapor yayınlanacak. İstatistiklerin oldukça hayal kırıklığı yaratması bekleniyor ki bu Kongre’nin krize karşı yeni tedbirler alma olasılığını artıracak. Bu senaryoda, dolar haftayı düşük verilerle sona erdirme riski taşır.

USDJPY SellLimit 105.70 TP 103.50 SL 106.30

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz