AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

CHF Enstrümanları İçin Mevcut Marj Gereksinimleri

Değerli müşterilerimiz,

18 Kasım 2021’de yürürlüğe giren CHF enstrümanları için artan marj gereksinimlerinin MetaTrader 4, Metatrader 5 ve RAMM platformlarındaki her tür hesap için hâlâ geçerli olduğunu hatırlatırız.

Marj gereksinimlerindeki bu değişiklikler, İsviçre Ulusal Bankası’nın (SNB) güçlü bir oynaklık artışına neden olabilecek ve daha büyük ticaret riskleri ile sonuçlanabilecek döviz müdahalesi olasılığının artmasından kaynaklanmaktadır.

Mevcut marj gereksinimleri:

  • CHF içeren döviz çiftleri için marj gereksinimleri 10 kat artırılabilir (marj yüzdesi %1000 olarak hesaplanır)*. Örneğin, bir yatırım hesabında1000 veya 500 kaldıraç oranı kullanılıyorsa, CHF enstrümanları için izin verilen kaldıraç oranı 10 kat daha düşük olacaktır (sırasıyla 1:100 ve 1:50). Yani CHF enstrümanları için kaldıraç oranı, bir yatırım hesabında uygulanan kaldıraçtan on kat daha düşük olacaktır.
  • AMarkets, piyasa durumuna bağlı olarak yatırım koşullarında daha fazla değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Lütfen işlemlerinizi planlarken bunları göz önünde bulundurun. Size başarılı işlemler diliyoruz!

Marj hesaplama formülü

*Araçlar için marj hesaplama formülü: lot büyüklüğü*sözleşme büyüklüğü/hesap kaldıraç oranı*marj yüzdesi/100. Bu, marj yüzdesi %100’den %1000’e yükselirse, müşterinin alım satım hesabının hangi kaldıraç oranına sahip olduğuna bakılmaksızın pozisyondaki marjın 10 kat artacağı anlamına gelir.