AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

CHF enstrümanları için marj gereksinimlerinde olası değişiklikler

Değerli müşterilerimiz,

İsviçre Ulusal Bankası’nın (SNB) döviz müdahalesi olasılığının artmasının, finansal piyasalarda güçlü bir oynaklık artışına neden olabileceğini ve bunun da daha büyük işlem risklerine yol açabileceğini bildiririz.

AMarkets, müşteri fonlarına ek koruma sağlamak için MetaTrader 4, Metatrader 5 ve RAMM platformlarındaki her tür hesap için marj gereksinimlerini değiştirebilir. 18 Kasım 2021 tarihinden itibaren aşağıdaki değişiklikler meydana gelebilir.

  • CHF içeren döviz çiftleri için marj gereksinimleri 10 kat artırılabilir (marj yüzdesi %1000 olarak hesaplanır)*;
  • AMarkets, piyasa durumuna bağlı olarak yatırım koşullarında daha fazla değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklikler hem mevcut pozisyonları hem de yeni açılan pozisyonları etkileyecektir. Lütfen işlemlerinizi planlarken bunları göz önünde bulundurun. Size başarılı işlemler diliyoruz!

Marj hesaplama formülü

* Araçlar için marj hesaplama formülü: lot büyüklüğü*sözleşme büyüklüğü/hesap kaldıraç oranı*marj yüzdesi/100. Bu, marj yüzdesi %100’den %1000’e yükselirse, müşterinin alım satım hesabının hangi kaldıraç oranına sahip olduğuna bakılmaksızın pozisyondaki marjın 10 kat artacağı anlamına gelir.