RAMM Sinyal Kopyalama Hizmeti Güncellemesi

Son Güncelleme: 24 Mart 2021

Değerli müşterilerimiz!

20 Mart’ta RAMM platformunun daha yeni bir sürüme güncellenmesini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Bu yeni sürüm, yatırımcıların pozisyonlarını yatırımcıların hesaplarına kopyalarken daha fazla doğruluk sağlayacaktır.

Kopyalama kalitesini iyileştirmek için, netleştirme pozisyonu hesaplama sistemi artık MetaTrader 5 platformundaki tüm RAMM hesaplarındaki tüm yeni stratejiler için kullanılacaktır. Mevcut MetaTrader 5 hesapları için, “ters pozisyon aç” işlevi devre dışı bırakılacaktır (İsteğiniz üzerine mevcut MetaTrader 5 RAMM hesabınızdaki pozisyon hesaplama yöntemini “Netleştirme” olarak değiştirebiliriz).

Lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyun ve mevcut hesaplama sistemi (hedgeleme) ve yeni sistem (netleştirme) hakkında bilgi edinin:

  • Hedgeleme – Bir defada yatırım araç başına farklı taraflara birden fazla pozisyon açmanıza izin veren sistem (hem al hem sat işle). Mevcut pozisyonların hacmini artıramazsınız.
  • Netleştirme – sisteme göre herhangi bir zamanda her bir yatırım aracı için yalnızca bir açık pozisyon oluşturulur. Ters taraflara işlem açmaya izin verilmez.

Bu nedenle, bir yatırım aracında 1 lot hacimli açık bir alış pozisyonuna sahipseniz ve 1 lotluk sat işlemi açarsanız bu pozisyon tasfiye edilecektir.

Aynı yönde bir araç için açık bir pozisyon varsa, bu pozisyonun hacmi artacaktır. Örneğin, bu enstrümanda 1 lotluk başka bir pozisyona sahipken 1 lotluk yeni bir alış pozisyonu açarsanız, bu iki pozisyonun hacimleri toplanacaktır. Sonuç olarak, 2 lot hacimli bir açık pozisyonunuz olacak.

Bu durumda açılış fiyatı yeniden hesaplanacaktır. Ortalama açılış fiyatı bu şekilde hesaplanır: (İlk işlemin fiyatı * İlk işlemin hacmi + İkinci işlemin fiyatı * İkinci işlemin hacmi) / (İlk işlemin hacmi + İkinci işlemin hacmi).

AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

Android için yatırım uygulaması

IOS için yatırım uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri