AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

İslami İşlem Hesabı Kullanım Sözleşmesi

1. Mevcut İslami İşlem Hesabı Kullanım Sözleşmesi («Sözleşme» olarak bahsedilecektir), İslami işlem hesaplarının («İslami» olarak bahsedilecektir) kullanım koşullarını ve yöntemlerini belirler. Halihazırdaki müşteri sözleşmesini tamamlayan bir sözleşmedir. Bu sözleşme, müşterinin işlem hesabının İslami hesaplar grubuna aktarılması üzerine yürürlüğe girecektir.

2. Eğer müşteri İslami şeriat kanunlarına riayet ediyorsa, faiz alamıyor ya da ödeyemiyorsa bu durumda hesap türünü İslami hesap olarak değiştirebilir. Müşterinin, İslami hesaba geçmek için Müslüman olduğunu beyan etmesi gerekmektedir ve Müslüman bir dini makam tarafından tasdik edilmiş, mensup olduğu dini gösteren bir belge sunmak zorundadır.

3. İşlem hesabını İslami hesap grubuna aktarma işlemi müşterinin talebi üzerine şirketin müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından gerçekleştirilir. Bu aktarım işlemine başvurmak için müşteri, şirketin müşteri hizmetlerine talep gönderir. Şirket herhangi bir sebep olmadan bu hizmeti sunmayı reddetme hakkına sahiptir. Hesabı aktarma işlemini hızlandırmak için müşterinin tüm açık pozisyonlarını ve bekleyen emirlerini kapatması tavsiye edilir.

4. İslami hesap seçeneği Fixed, Standard ve ECN hesaplarında mevcuttur.

5. İslami hesaplara uygulanan işlem koşulları Fixed, Standard ve ECN hesaplarına uygulananlarla aynıdır, yalnızca İslami işlem hesaplarında forex enstrümanları ve metaller için swap ya da sonraki güne aktarım ücreti yoktur (swapsız).

6. Swapsız hizmet kripto paralar, hisse senetleri, endeksler, emtialar ve bonolarda uygulanmaz.

7. İslami grupta kullanılabilen işlem enstrümanlarının listesi (daha az enstrüman bulunur) standart hesaplarda kullanılabilen enstrümanların listesinden farklı olabilir.

8. Müşteri, işlem hesabını herhangi bir zaman başlangıçtaki hesap türüne (örneğin Fixed ya da Standard) geri dönüştürmeyi talep etme hakkına sahiptir. İslami hesap grubuna aktarım konusunda tekrar eden talepler olması durumunda şirket bu işlemler için uygun bir gerekçe isteyebilir.

9. Müşteri, hesabı İslami hesap grubunda olduğu sırada hesabındaki swap işlemlerinden elde edilebilecek potansiyel kârı ya da faizsiz bakiyesine aktarılabilecek herhangi bir fonu kendisine ödenmesini talep edemez.

10. Müşterinin, faiz oranlarındaki farklardan kâr etmesi, işlemlerin çoğunda negatif swap oranı bulunması ya da diğer hileli işlemler dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere müşterinin İslami hesap hükümlerini ihlal ettiği konusunda şirketin doğrudan veya dolaylı kanıtları olması durumunda şirket, önceden bildirimde bulunmadan ve gerekçe göstermeden müşterinin hesabını daha önceki Fixed ya da Standard hesaba dönüştürme hakkını saklı tutar. Herhangi bir hileli işlem tespit edilirse, şirket İslami hesabın kullanıldığı dönem boyunca yapılan tüm işlemlere swap uygulama hakkına sahiptir.

11. Yatırım hesabında uzun bir süre (7 gün veya daha fazla) ticaret faaliyeti bulunmazsa, Şirket Müşterinin hesabını İslami gruptan başka bir gruba taşıma hakkını saklı tutar.

12. İslami hesaplar, şirket tarafından yürütülen herhangi bir bonus programına ve promosyon kampanyasına katılamaz.

13. Mevcut sözleşme, şirketle müşteri arasında yapılan ana müşteri sözleşmenin uzantısıdır ve işlem koşullarının hükümlerinde herhangi bir uyuşmazlık ya da farklılık olması durumunda öncelikli olacaktır.

14. Şirketin müşteri hizmetleri, müşteri hesabının İslami hesaptan başka bir hesap türü grubuna aktarılması konusunda müşteri talebini alması üzerine sözleşme sona erecektir.

15. Taraflar, işbu sözleşmenin imzalandığı yerin müşteri sözleşmesinin imzalandığı yer olarak değerlendirilmesini kabul eder
 

AMarkets LTD
[email protected]
Son Güncelleme Tarihi 5/08/2021