AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Açık pozisyonların AMarkets’e aktarılmasına ilişkin düzenlemeler

1. Hizmetin genel açıklaması

AMarkets, müşterilerine pozisyonlarını açık tutarken açık emirlerini başka bir aracı kurumdan AMarkets’e aktarma fırsatı sunmaktadır. Açık pozisyonların AMarkets’e transferi, bu emirlerin Müşteri tarafından başka bir şirkette açıldığı aynı fiyatlardan gerçekleştirilir. Bu prosedüre başvurmak için Müşteri, MetaTrader işlem platformunda oluşturulan işlem hesabından oturum açma bilgilerini, şirketin IP sunucusunu ve yatırımcı şifresini ekleyerek bir talep bırakmalıdır.
 

2. Bir işlem hesabını taşıma talimatı

1) Şirketin web sitesine https://tr.amarkets.site/ kaydolarak bir hesap oluşturun.

2) Kimliğinizin ön ve arka sayfalarının fotoğraflarını yükleyerek Kişisel hesap alanınızdaki doğrulama prosedürünü tamamlayın.

3) Kişisel alanınızda, uygun yatırım koşullarına sahip bir işlem hesabı açın ve mevcut ödeme yöntemlerinden herhangi birini kullanarak hesabınıza para yatırın.

4) AMarkets’in [email protected] e-posta adresine ve danışmanınızın e-posta adresine işlem hesabınızı aktarma talebiniz ile ilgili bir mektup gönderin. Mektubun konu satırında, “İşlem hesabı transferi talebi” ni belirtin. Mektubun gövdesinde, aşağıdaki bilgileri belirtin: “Ben (tam adınız ve soyadınızı belirtin), AMarkets’teki cüzdan numarası, açık emirlerimi işlem hesabıma (AMarkets’teki işlem hesabınızın numarasını belirtin) taşıma talebinde bulunuyorum. Başka bir şirketteki işlem hesabımın (işlem hesabın login ve yatırımcı şifresi, şirketin IP sunucusu ve taşınacak olan piyasa emirlerinin sayısı) tüm detaylarını ekliyorum. Ben (tam adınız ve soyadınızı belirtin), işbu vesileyle, açık pozisyonları taşımak için tüm koşulların bana açıklandığını onaylıyorum ve AMarkets’te açık pozisyonlarımı taşımak için tüm bu koşulları tamamen anlıyor ve kabul ediyorum.”
 

3. Emirlerin AMarkets’e Aktarılmasına İlişkin Hüküm ve Koşullar

3.1 “Emirlerin AMarkets Şirketine Tranferi”ni gerçekleştirilirken, sağlanan veriler doğrultusunda pozisyonlar Müşteri tarafından daha önce başka bir Şirketle açtıkları fiyatlardan yeniden açılır.

3.2 Başka bir broker’in hesap koşulları AMarkets’teki hesap koşullarına olabildiğince benziyorsa, pozisyon transferi talepleri işlenir.

3.3 Pozisyon transferini gerçekleştirirken, Müşterinin işlem hesabı Bakiyesi, transfer anındaki cari piyasa fiyatları dikkate alınarak transfer edilecek pozisyonlardaki toplam kar / zarar miktarına göre ayarlanır.

3.4 Yalnızca Müşteri tarafından daha önce açılmış piyasa emirleri, Şirketteki işlem hesabına aktarılabilir. Açık emirlerde Sell Limit, Sell Stop, Buy Limit ve Buy Stop gibi mevcut bekleyen emirler ve ayrıca Stop Loss ve Take Profit aktarıma tabi değildir ve Müşteri tarafından bağımsız olarak yeniden belirlenmesi gerekir.

3.5 Bir işlem hesabına pozisyon transferini gerçekleştirmek için gereken minimum para yatırma miktarı 500 ABD dolarıdır.

3.6 Pozisyonların transfer talebi Şirket tarafından alındığı andan itibaren 2 iş günü içinde değerlendirilir, ancak Şirket süreci kolaylaştırmak için çaba gösterecek ve bu talebi mümkün olan en kısa sürede değerlendirecektir. Bazı durumlarda, değerlendirme süresi uzatılabilir.

3.7 Pozisyonları AMarkets’e transfer etme talebi [email protected] adresine e-posta ile gönderilir.

3.8 Bu Yönetmelikler herhangi bir zamanda tek taraflı olarak Şirket tarafından değiştirilebilir. Bu durumda Şirket, mevcut tüm iletişim araçlarıyla yapılan değişiklikleri Müşteriye bildirmeyi taahhüt eder.

3.9 Şirket, kendi takdirine bağlı olarak, sebebini açıklamadan pozisyonların transfer talebini değerlendirmeyi reddetme hakkına sahiptir.
 

[email protected]
Date of Last Revision 01/05/2023
AMarkets LLC registered in the Cook Islands with registration number LLC14486/2023