AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Stratejiye abone olduktan sonra risk oranını ayarlayabilir ve Yatırımınız için bir kayıp limiti belirleyebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. “Ticaret Kopyala” – “Hesaplarım” bölümüne gidin.
  2. Ayarlamak istediğiniz Yatırımı seçin.
  3. “Yatırımlar” alt bölümünde “Durum” sütununu bulun ve yanındaki üç nokta (…) simgesine tıklayın.
  4. Açılır menüden “Değerleri düzenle”yi seçin.
  5. Risk oranını ve kayıp limitini tercihinize göre değiştirin.
  6. İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra kaydettiğinizden emin olun.

Varsayılan olarak risk oranı 1, kayıp limiti ise 0 USD’dir.

Screenshot_9_Investment Profile

Risk Oranı – bir Stratejinin kopyalanmasıyla ilişkili risk düzeyini ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin risk oranının 2 olması, seçilen Stratejinin iki katı getiri (ve risk) ile kopyalama yapmak anlamına gelir.

Kayıp Limiti – Yatırımınız için koruyucu bir eşik görevi görür. USD cinsinden Yatırımınızın kaybetmeyi göze alabileceğiniz kısmını temsil eder. Yatırımcının uğradığı toplam zarar (hem açık hem kapalı pozisyonlar için, ayrıca Yatırımcıya ödenen komisyon ücretleri için) Kayıp Limiti seviyesine ulaşana kadar Yatırımcının Stratejisi kopyalanacaktır. Bu noktada Yatırımcının tüm işlemleri piyasa fiyatları üzerinden otomatik olarak kapatılacak ve Yatırımın Strateji aboneliği iptal edilecektir. Yatırımcı, öncelikle Kayıp Limiti değerini sıfırlayarak aboneliği iptal edilen Yatırımı yeniden etkinleştirebilir. Alternatif olarak başka bir Stratejiyi kopyalamaya başlamayı da seçebilirler.

Kayıp Limiti, yatırımın durdurulması için bir sinyal görevi görür. Yatırım hesabındaki gerçek zararın, yatırım hesabındaki pozisyonların kapatıldığı fiyatlara bağlı olması nedeniyle, zarar limiti parametresinde belirtilen miktardan farklı olabileceğini unutmamak önemlidir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

Lütfen müşteri desteğimize herhangi bir şekilde başvurun

Bize Ulaşın