AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Yatırımcı ücreti

RAMM’da iki tür ücret bulunmaktadır: Ciro ücreti ve Performans ücreti.

Ciro ücreti yatırımcı tarafından ayarlanabilir ve 1.000.000 ABD doları ciro başına dolar cinsinden hesaplanır. Bu tür komisyon bir pozisyon kapatıldığında ya da açıldığında hesaplanır ve ödenir. Örneğin investor hesabında 0.5 lot USD/CHF pozisyonu açılırsa ve stratejinin ciro ücreti 10 $ / mln. ise investor, tradera 0,5 $ ödeyecektir. Bu pozisyon kapatıldığında, investor bir 0,5$ daha ödeyecektir.

Ciro ücreti günlük olarak 00:10 UTC’de hesaplanır ve ödenir.

Performans ücreti, stratejisine yatırım yaptığınız yatırımcıya (trader) ödenecek olan  kârınızın bir kısmıdır. Bu komisyon yatırım yapan investor’un kârının %0’ı ila %50’si arasında değişmekte olup strateji oluşturulduğunda yatırımcı (trader) tarafından belirlenir.  

Strateji oluşturulduktan sonra yatırımcı, ücret oranını değiştiremez (ciro ve performans/kâr başına ücret).

Performans ücreti yalnızca kârınız devamlı arttığında ve bir önceki doruk noktasını geçtiğinde ödenir. Eğer yatırımcı bir işlem arasında kayba izin verirse bir sonraki işlem arasındaki kâr miktarı önceki kayıpları geçmeden performans ücreti ödenmeyecektir. Performans ücreti her cumartesi 23:00 UTC’de ya da yatırımınızı kapattığınızda ödenir.

Platformda görüntülenen strateji istatistiklerinde yatırımcı ücreti bulunmaz. Yatırım bilançosu sayfasında ücretler hakkında bilgi veren ve nasıl hesaplandığını gösteren raporu görüntüleyebilirsiniz.

Ciro ücreti ve Performans ücreti 0.01$’dan az olamaz.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

Lütfen müşteri desteğimize herhangi bir şekilde başvurun

Bize Ulaşın