AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Trade Faaliyeti Olmayan İşlemlerin Düzenlemeleri

1. Genel Hükümler

1.1. Trade faaliyeti içermeyen işlemlere ilişkin düzenlemeler (bundan böyle “Düzenlemeler” olarak adlandırılacaktır) mali kaçakçılık faaliyetleri ve kara parayı aklama ile mücadele yasalarına uygun olarak uluslararası işbirliği önlemleri çerçevesinde geliştirilmiştir. AMarkets LLC (“Şirket”) müşteri hesaplarında Trade faaliyeti içermeyen işlemler için hukuki olarak düzenlenmiştir.

1.2. Düzenlemeler Şirket ve Müşteri arasında yapılan herhangi bir anlaşmanın vazgeçilmez parçalarıdır.

1.3. Trade faaliyeti içermeyen işlemler – Müşterinin hesabına para yatırması, para çekmesi veya hesaplar arasında para transferleri gerçekleştirmesi olarak adlandırılabilir.

1.4. Müşteri kendisi tarafından yapılan ödemeler konusunda tek sorumludur. Şirketin ana banka hesapları değiştiği zaman, eski hesaplara yapılan ödemelerden dolayı oluşacak bütün sorumluluk müşteriye aittir.

1.5. Şirket, Müşterinin, müşteri kişisel yönetim panelinde yayınlanan güncel şirket hesapları dışında herhangi bir hesaba yaptığı transferlerden sorumlu değildir.

2. Trade Hesabı

2.1. Müşteri finansal piyasalarda döviz alım satımı yapmak için kendi trade hesabına para yatırır.

2.2. Müşteri tarafından yatırılan paraların kaydını tutmak, alım satım işlemleri ve finansal sonuçlarına ilişkin kaydı tutmak için Şirket, Müşteri adına kendi muhasebe sisteminde bir trade hesabı açar.

2.3. Müşteriye ait teminatlar, Şirket hesabında, müşteri adına bir faiz ödemeden veya faiz almadan fiilen Şirket banka hesaplarında durur.

2.4. Müşteri tarafından yapılacak olan işlem hesabı açma işlemi, şirketin web sitesindeki ilgili alan zerinden gerçekleştirilir. Bir yatırım hesabı açarken müşteriye işlem platformlarında işlem yapabilmesi için özel ve tek tanımlı kodlar verilmektedir.

2.5. Bireysel işlem kodları, işlem faaliyetleri gerçekleştirilirken müşteri tanımlamak amacıyla kullanılmaktadır. Parola herhangi bir tarafın talep etmesi durumunda istenilen herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Şifre değişikliğinin şirket tarafından yapılması durumunda, müşteri tarafından şirkete verilen e-posta adresine ilgili değişikliğe ait detay ve bilgilendirme gönderilecektir.

2.6. Döviz çiftlerinin alım satımının yapılabilmesi ancak işlem hesabına gerekli olan fonlamanın yapılmasından sonra gerçekleşebilecektir.

2.7. Müşterinin döviz alım satımına ilişkin faaliyetleri sonucunda elde edilen sonuçlar (kar veya zarar), her bir döviz çiftin işleminin kapatılması ile birlikte trade hesabına yansır. Mali hesapların yapılması bu yönteme uygun olarak düzenlenmektedir.

2.8. Şirket müşteri hesabının, arka arkaya 12 (on iki) ay işlem yapmaması veya hesapta para bulunmaması durumunda kapatma hakkında sahiptir.

2.9. Şirket müşteri hesabında faaliyet olmaması durumunda hareketsizlik ücreti almaz.

2.10. Şirket herhangi bir zamanda müşterinin yatırım hesabını kapatma ve hizmet vermeme hakkını saklı tutar. Bunun yaparken şirket tarafından mevcut tüm iletişim kanalları üzerinden müşteriye bilgilendirme yapılacaktır.

2.11. Müşterinin hesabındaki bakiye $0.01 seviyesinden düşük olduğu zaman trade hesabından düşülecektir.

3. Trade Hesabına Para Yatırma ve Çekme İşlemine Ait Şartlar ve Prosedür

3.1. Trade hesapları, ABD Doları ve Euro cinsinden tutulmaktadır.

3.1.1. Yatırım hesabın fonlanırken farklı bir para cinsinden fonlanma yapılmışsa, ya şirketin iç çevirim kurları üzerinden, transfer aracının çevrim oranları üzerinden veya ödeme yapılan kurumun transfer anındaki çevrim oranlarından faydalanarak dönüşüm yapılmaktadır. Şirketin mevcut iç kur çevirim oranları kişisel yönetim panelinde gözükmektedir.

3.1.2. Yatırım hesabından yapılan para çekim işlemi farklı bir para cinsinden yapılmışsa, ya şirketin iç çevirim kurları üzerinden, transfer aracının çevrim oranları üzerinden veya ödeme yapılan kurumun transfer anındaki çevrim oranlarından faydalanarak dönüşüm yapılmaktadır. Şirketin mevcut iç kur çevirim oranları kişisel yönetim panelinde gözükmektedir.

3.2. Bir yatırım hesabına para yatırma ve yatırım hesabından para çekme işlemi, yalnızca kişisel yönetim panelindeki para yatırma ve para çekme alanı üzerinden gerçekleşmektedir. Her bir para yatırma ve para çekme işlemine ait ücret ve komisyonlar şirketi web sitesinde ve müşteri kontrol panelinde yayınlanır ve bu oranlar zaman zaman şirket tarafından değiştirilmektedir.

3.3. Şirket, Müşteri tarafından daha fazla işlem yapabilmesi için para yatırılması sırasında elde edilen kredi fonlarının art niyetli olarak elde edilmesi durumunda tazminini sağlar. Kredi fonlarının hak edilmesi için gereken işlem hacminin gerçekleşmesi veya gerçekleşmemesi bu tazminin önünde engel teşkil etmez. Şirket tazmin edilen komisyonu ana depozit üzerinden düşme hakkını saklı tutar. Şirket para çekme komisyonunu tazmin etmez.

3.4. Para yatırma talepleri, para çekme talepleri ve dahili iç transfer talepleri gibi trade olmayan yani alım satım dışı işlemler müşteriler tarafından Kişisel Yönetim paneli üzerinden yapılacaktır. Kişisel Yönetim Panelindeki, “İşlem Geçmişi” alanında görünebiliyorsa yapılan işlem şirket tarafından geçerli sayılacak ve şirket ana sistemine bu şekilde kaydedilecektir.

3.5. Müşteri tarafından trade hesabına aktarılan fonlar, ödemeyi tanımlamak için gerekli olan tüm verilerin ödeme makbuzunda yer alması halinde en geç 1 iş günü sonra Şirket hesabına geçirilecektir.

3.6. Müşteri, üçüncü şahıs konumundaki bankaların veya ödeme sistemlerinin yazılım arızaları durumunda transfer gecikmelerinin olacağını kabul eder.

3.7. Şirket, Müşterinin, Şirketi, yazılım nedeniyle olan gecikmelerden haberdar etmesi durumunda otomatik fon transferi sisteminde herhangi bir gecikmeye neden olan yazılım arızası neticesinde Müşteri hesabına para transferi sağlamayı taahhüt eder.

3.8. İşlem hesabına para yatırma ve para çekme işlemi, Kişisel yönetim alanında Ad, Soyad, E-posta adresi, Telefon numarası gibi bilgilerin ve daha fazlasının olduğu ana bilgiler üzerinden bunları doğrulayacak şekilde ve bu bilgiler kullanılarak yapılmalıdır.

3.9. Para çekme işlemi, bir yatırım hesabına yapılan para yatırma işlemi ile aynı şekilde olmalıdır.

3.9.1. Yatırım hesabı farklı ödeme yöntemleri kullanılarak fonlanmışsa, para çekim işlemi de orantılı olarak aynı yöntemlere yapılmalıdır.

3.9.2. İşlem hesabına mevcut ödeme yöntemleri listesinde olmayan bir yöntem ile para yatırıldıysa para çekim işlemi ancak doğrulanmış bir ödeme sistemi ile gerçekleşebilir. Bunun içerisinde banka hesabı, banka kartı ve buna benzer yöntemler konulabilir.

3.9.3. Teminatların ABD doları cinsinden bir banka hesabına havale yoluyla çekilebilmesi için bu teminatların aynı banka yoluyla ABD doları cinsinden yatırılmış olması gerekir. Banka transferleri üzerinden Euro para birimindeki para çekimleri, 3.7. maddede belirtilen kısıtlamalara gerek kalmaksızın mümkündür. Banka havalesi ile yapılan işlem için alınan nihai komisyon, banka havale tutarı, alıcı bankanın bulunduğu ülke ve ilgili bankanın tarifelerine göre değişir.

3.9.4. Müşteri yatırım hesabından doğru bir şekilde para çekmek için, para yatırdığı yöntemin doğrulu ile birlikte aşağıdaki koşulları eş zamanlı olarak karşılar:

  • Müşteri genel doğrulama işlemini yapmış olmalı,
  • Para yatırma detayları doğrulanmış olmalı
  • Para çekme detayları doğrulanmış olmalı,
  • Bir takvim ayı içerisinde para yatırma tutarları ile para çekim tutarları arasındaki fark $1.500 seviyesini geçemez
  • İşlem hesabına para yatırma veya hesaptan para çekme seçenekleri, banka transferi, banka kartı ve Mercuryo sistemleri ile eş zamanlı olduğunda yapılabilir.

3.10. Müşterinin para çekim talepleri her bir çekim yöntemi için belirtilen süre sınırları içerisinde gerçekleşir. Bazı özel durumlarda bu süre beş (5) iş gününe kadar artabilir.

3.11. Ortak hizmet servislerinden biri olan FxCash ile olan işbirliği gereği, Ortak üzerinden şirkete açılan müşterinin cüzdanına aktarılan teminatlar, transfer cüzdanındaki bilgilerin doğru olması durumunda bir iş günü içerisinde manuel olarak gerçekleştirilir. Müşteri aktarılan fonları şirketten çekmeye kara verirse, şirket tarafından transfer ücreti olarak %0.5 komisyon talep edilebilir.

3.12. Para transfer talebi yapıldıktan sonra müşterinin çekmek istediği tutar üzerinden şirketin uyguladığı ücret tarifesi düşülerek kalan tutar ilgili çekim hesabına aktarılır. Serbest çekim miktarı hesaplanırken, açık pozisyonların oluşturduğu kar/zarar ve teminat durumu dikkate alınılır. Banka havalesi ile yapılan çekimlerde transfer komisyonu alınır.

3.13. Para transfer işlemi yatırım hesabında gerçekleşmemişse, müşterinin Şirket web sayfasındaki ilgili alanlardan şirkete konu ile ilgili bilgi sorma hakkı vardır. Firma ilgili talebi bir iş günü içerisinde ele almakla yükümlüdür.

3.14. Şirket, Müşteriye yapılacak olan özel mükafat ve ikramiye ödüllerini iptal etme ve Şirketin reklam politikalarını kötü kullanarak budan çıkar sağlaması ve şirketin bunu tespit etmesi durumunda kampanya ve bonuslardan dışarıda tutma hakkına sahiptir. Promosyon hüküm ve koşulları değiştirilebilir. Değiştirilen koşullar şirket web sitesinde aynı anda yayınlanacaktır.

3.15. Güvenliği sağlamak için şirket müşterilerden kimlik kanıtının yanı sıra ödemeyi doğrulamak için ödeme yöntemi kanır belgesi de isteyebilmektedir.

3.16. Yalnızca doğrulanmış müşteriler, partner geri iade ödemelerini çekmek için elektronik ödeme sistemlerinin kullanabilirler.

3.17. Ödeme işlem sağlayacısı: Paysafe Holdings UK Limited, WM Transfer Ltd, Direct Payment Limited, Cauri Ltd, Getcoin Grupp OU (Registry code 14557309, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna Linnaosa, Tuukri tn 19-315, 10152), Perfect Money Ltd, ООО NKO Yandex.Dengi, OOO NKO MONETA.

AMarkets LLC

[email protected]