AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Pozisyon Muhasebe sistemleri: netleştirme ve kur riskinden korunma (hedging)

MetaTrader5 işlem platformunda iki pozisyon muhasebe sistemleri desteklenmektedir: netleştirme ve kur riskinden korunma (hedging).

Kur riskinden korunma (hedging) sistemiyle bir adet ve aynı işlem enstrümanı üzerinde ters pozisyonlar da dâhil olmak üzere birden çok açık pozisyona sahip olabilirsiniz. Bir enstrüman üzerinde açık bir pozisyonunuz varsa ve yeni bir işlem gerçekleştirilirse (veya bekleyen bir emir etkinleştirilirse) yeni bir pozisyon ilave olarak açılabilir. MetaTrader 4 platformu yalnızca kur riskinden korunma (hedging) pozisyon muhasebe sistemini desteklemektedir.

Netleştirme sistemiyle herhangi bir zaman her bir işlem enstrümanında sadece bir açık pozisyonunuz olabilir. Tek bir sembol üzerinde aksi yöndeki pozisyonlara izin verilmez. Bir enstrümanda açık bir pozisyon varsa aynı yönde bir işlem eklemek bu pozisyonun hacmini artırır. Zaten açık bir pozisyonunuz varsa ve aynı enstrümanda ters yönde başka bir emir açarsanız mevcut pozisyonun hacmi azalacaktır. Eğer yeni işlem hacmi mevcut pozisyon hacmine eşitse pozisyon kapatılacaktır ya da ters yöndeki işlem mevcut pozisyondan daha fazlaysa yönü ters yöne geçecektir.

Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

Lütfen müşteri desteğimize herhangi bir şekilde başvurun

Bize Ulaşın